Tarih Kitapları

360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi pdf indir

360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Seyahatname Kitapları türünde çıkarılan 360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi kitabını paylaştık. 480 sayfadan oluşan 360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi kitabının yazarı ise Kerimcan Akduman‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan 360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi oku indir. 360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi pdf indir yandex, 360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi pdf indir idefix, 360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi Pdf indir

360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi Kısa Özet

Bir Dünya Turunun Soluksuz Hikâyesi…

*Tek yapmam gereken o eşikten adım atıp kendimi dünyanın kollarına bırakmaktı. İşimden istifa ettim, sevdiklerimle vedalaştım ve kendimi tanımak, sorularıma yanıt bulmak, insanlar ve anılar biriktirmek için dünya turuna çıktım. Ben kendimle tanışmak, kendimi anlamak için bu unutulmuş topraklarda yalnız kalmak istemiştim. Önce kendimi kaybetmem, bu koca dünya çapında sürüklenmem gerekiyordu. Kendini kaybetmeyen aramaya çıkamazdı…*

Herkesin hayalidir dünyayı bir uçtan bir uca dolaşmak. Masabaşı işlerden, büyük şehrin koşuşturmacasından ve iş-okul-ev içinde gitgide robotlaşan insani ilişkilerden sıyrılıp yeni bir sayfa açmak. Lakin hayal kurmanın dayanılmaz zevki yerini sonu gelmeyen parasal endişelara, bir şeylere yetişmenin olabilecek olmadığı günümüz dünyasının zamansızlığına bırakır. Peki, hakikaten uzak bir hayal midir sırtında bir çantayla her şeyi geride bırakıp kendini dünyanın kollarına bırakmak?
Kerimcan Akduman, ilk defa tek başına yurtdışına çıktığında bir daha yaşamı eskisi gibi olmamıştı. Her gencin *Bu yaz kesin yapıyoruz!* diye niyet ettiği Avrupa turunu iki defa yaptı. Doğru seyahatin nasıl yapılması gerektiğine kaybola kaybola bulduğu yeni yollarda cesurca ilerleyerek karar verdi. Ve bir gün yaşamın ertelemeye gelmeyecek kadar kısa olduğuyla yüzleşince endişelarının sonunun gelmeyeceğini düşünüp işinden istifa etti; sevdikleriyle vedalaşıp kendini ve dünyayı keşfe çıktı.
Yeri geldi Şaman ayinine katıldı, yeri geldi ateş karıncalı balık yiyerek karnını doyurdu, yeri geldi gülmenin-birlikte ağlayabilmenin her dilde aynı olduğunu ispatlarcasına yeni arkadaşlıklar kurdu. İnkaların kayıp şehrine doğru ayaklarını uzattı ve Patagonya’nın kimsesiz topraklarında otostop çekti. Ama nihayet hayallerinin ona araladığı kapıdan geçip bilinmezlerle dolu dünyayla bir bütün oldu.

360: Bir Dünya Turu Seyahatnamesi, heyecan verici hikâyeler ve fotoğraflar eşliğinde ilerleyen, hayattaki tüm soruların yanıtlarının dünya yollarında olduğuna inanan bir kitap… Kim bilir senin hikâyen de bu kitabın kapağını kapattıktan sonra başlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu