Tarih Kitapları

18 Ay İtalyan İşgali Altında Antalya ve Havalisinden Notlar pdf indir

18 Ay İtalyan İşgali Altında Antalya ve Havalisinden Notlar pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan 18 Ay İtalyan İşgali Altında Antalya ve Havalisinden Notlar kitabını paylaştık. 141 sayfadan oluşan 18 Ay İtalyan İşgali Altında Antalya ve Havalisinden Notlar kitabının yazarı ise Daniş Remzi Korok‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan 18 Ay İtalyan İşgali Altında Antalya ve Havalisinden Notlar oku indir. 18 Ay İtalyan İşgali Altında Antalya ve Havalisinden Notlar pdf indir yandex, 18 Ay İtalyan İşgali Altında Antalya ve Havalisinden Notlar pdf indir idefix, 18 Ay İtalyan İşgali Altında Antalya ve Havalisinden Notlar PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

18 Ay İtalyan İşgali Altında Antalya ve Havalisinden Notlar Pdf indir

18 Ay İtalyan İşgali Altında Antalya ve Havalisinden Notlar Kısa Özet

Artık Antalya halkı sakindi. Lakin bu sükûn ve intizam İtalyanları büsbütün düşündürüyordu. Çünkü her sükûnetin, her fazla sessizliğin arkasında muhakkak bir fırtına saklı olduğunu İtalyanlar çok iyi biliyorlardı. Bahusus Türk susuşu ve sonra coşan, feveran eden Türkün hiddeti yalnız İtalyanlarca değil; bütün cihan ve bütün kâinatça malumdu.

Ciano Alessandro’nun On İki Adalarda kumandanlığı ve daha evvel de bulunduğu bir iki ufak müstemlekede zabitliği saatleri civarında edindiği tecrübe, Marki’nin öyle atıp tutması ile bütün bu işin bitmeyeceğine dair içinde bir vehim yaratıyor. Herçe badabad tedbir ve ihtiyatı elden bırakmamayı düşünüyordu. Bahusus o, Türkleri daha iyi biliyor ve tanıyor, bir işgal kumandanı, bir asker gözüyle Türklerin ne yaman insanlar olduğunu her zaman için teslim ediyordu. İcabında bir tekinin bile bütün bir müfrezeye, bütün bir bölüğe, hatta kumandana ve kumandanlığa karşı koyduğunu birkaç defa tercüme etmiş yer alıyordu.

Yazık! Aralarında çok yaşamışsınız amma halen Türkleri tanıyamamışsınız. Milli meseleler mevzu bahis olduğu zaman Türklerde centilmenlik, nezaket ve seremoni aramak pek gülünç olur. Böyle nazik devrelerde Türk sade bir şeyi düşünür; milliyetini ve milli onurunu. Bundan başka her şeyi ayaklar altına alabilir. Bunun içindir ki ben onlardan daima tevakki ederim. Bu hususta Türkler çok korkunçturlar Marki sözüme inanınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu