Tarih Kitapları

17. Asrın Ortalarında Malatya Kazası pdf indir

17. Asrın Ortalarında Malatya Kazası pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan 17. Asrın Ortalarında Malatya Kazası kitabını paylaştık. 608 sayfadan oluşan 17. Asrın Ortalarında Malatya Kazası kitabının yazarı ise Mehmet Karagöz‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan 17. Asrın Ortalarında Malatya Kazası oku indir. 17. Asrın Ortalarında Malatya Kazası pdf indir yandex, 17. Asrın Ortalarında Malatya Kazası pdf indir idefix, 17. Asrın Ortalarında Malatya Kazası PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

17. Asrın Ortalarında Malatya Kazası Pdf indir

17. Asrın Ortalarında Malatya Kazası Kısa Özet

Osmanlı şehir tarihi çalışmaları son senelerda giderek artmakta ve önem kazanmaktadır. Bu çalışmaların hız kazanmasında Osmanlı dönemi arşiv kaynaklarının düzenlenmesi ve kolay ulaşılır olmasının katkısı mühim olmuştur. Diğer taraftan “Şehir tarihi çalışmaları nasıl yapılır?” sorusunun cevabı ile ilgili farklı düşünceler bulunmaktadır.

Elinizde tutmuş olduğunuz bu çalışma 17. yüzyılın ortasında (1657-1658) Malatya`ya ait bir şer`iyye sicilinin bugünkü harflere çevrilerek “bir şehir tarihi düzeninde” değerlendirilmesi şeklinde yapılmıştır.

Şehir tarihi çalışmalarına mühim bir katkı sağlayacak olan bu çalışma, Malatya tarihine dair mühim ipuçlarının gün yüzüne çıkmasına imkân sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu