Tarih Kitapları

1.Dünya Savaşı’nda Filistin-Sina Cephesi Lojistik Faaliyetleri pdf oku indir

1.Dünya Savaşı’nda Filistin-Sina Cephesi Lojistik Faaliyetleri pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan 1.Dünya Savaşı’nda Filistin-Sina Cephesi Lojistik Faaliyetleri kitabını paylaştık. 592 sayfadan oluşan 1.Dünya Savaşı’nda Filistin-Sina Cephesi Lojistik Faaliyetleri kitabının yazarı ise Mevlüt Karagöz‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan 1.Dünya Savaşı’nda Filistin-Sina Cephesi Lojistik Faaliyetleri oku indir. 1.Dünya Savaşı’nda Filistin-Sina Cephesi Lojistik Faaliyetleri pdf indir yandex, 1.Dünya Savaşı’nda Filistin-Sina Cephesi Lojistik Faaliyetleri pdf indir idefix, 1.Dünya Savaşı’nda Filistin-Sina Cephesi Lojistik Faaliyetleri PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

1.Dünya Savaşı’nda Filistin-Sina Cephesi Lojistik Faaliyetleri Pdf indir

1.Dünya Savaşı’nda Filistin-Sina Cephesi Lojistik Faaliyetleri Kısa Özet

Osmanlı Devleti, bekasının devamı için 2 Ağustos 1914 tarihinde Almanya ile ittifak anlaşması imzalanmış; yalnızca üç ay sonra 29 Ekim 1914 tarihinde halen seferberlik yığınaklanmalarını tamamlayamadan topyekün harbe dahil olmuştur.
Suriye’de konuşlu IV. Osmanlı Ordusu, müttefiki Almanların istekleri ışığında Süveyş Kanalı’na iki kez harekât gerçekleştirmiş; başarılı olamamıştır. Bunda şüphesiz IV. Ordunun lojistik faaliyetlerinden sorumlu Menzil teşkillerinin işletilememesinin payı büyüktür. Çoğunluğu Arap ve Yahudilerden oluşan etnik nüfusun Osmanlı Devleti’ne olan bağlılıklarının zayıflığı mahalli lojistik faaliyetleri aksaklığa uğratmıştır. Anadolu’dan yapılması gereken ikmal ise halen tamamlanmamış olan Anadolu-Bağdat demiryolu hattı ile yapılmaya çalışılmış; askerin gereksinimi olan malzeme tam 7 kez elleçlenerek aylarca süren bir yolculuktan sonra birliklere ulaştırılabilmiştir.
Sonuçta; *600 gr peksimet, 150 gr hurma, 9 gr çay ve bir matara su* ile doyan, ama *Buna harp denmez, çünkü her gün yiyecek veriyorlar* diyen kanaatkâr Türk askeri…

Ruhları şad olsun… Minnet ve saygıyla…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu